नारायणी अस्पतालकाे एमआरआई मेसिन बिगि्एर , बिरामीहरु मर्कामा

0
97
वीरगंज । नारायणी अस्पताल वीरगंजमा दुई सत्तादेखि एमआरआई नहुँदा बिरामीहरु मर्कामा परेका छन् । गत बर्षकाे कार्तिक महिनामा कराेडाैंकाे लागतमा खरिद गरिएकाे एमआरई मेसिनमा समस्या आउँदा एमआरआई हुन नपाएकाे हाे ।

 

 

वीरगंजकाे एक मात्र सरकारी अस्पताल नारायणीमा एमआरआई नहुँदा गरिब, बिपन्न परिवारका बिरामीहरु बाहिर महँगाे शुल्क तिरेर गराउन बाध्य भएका छन् । नारायणीमा ८ हजारमा हुने एमआरआई बाहिर सिधै दाेब्बर रु १६ हजार जतिमा हुने गरेकाे छ ।

 

नारायणी अस्पतालमा आउने अधिकांश बिरामीहरु गरिब, बिपन्न परिवारका हुन्छन् । तर अस्पताल भित्र एमआरआई नहुँदा ति बिरामीहरुलाई समस्या भएकाे हाे ।

नारायणी अस्पतालका रेडियाेलाेजी विभाग प्रमुख अभिनाश झाका अनुसार नारायणीमा एमआरआई सेवा सुरु भएपछि दिनहु ८ देखि १० जना बिरामी सम्मकाे एमआरआई हुँदै आएकाे थियाे । केही दिनदेखि मेसिनमा समस्या आउँदा त्यहीं संख्यामा दिनहु बिरामीहरु अस्पताल बाहिरबाट गराउन बाध्य भएका छन् ।

नारायणी अस्पतालकाे एमआरआई मेसिनमा एमआरआई गर्दा ईराेर हुने समस्या देखिएका छन् । १५ देखि २० मिनेटमा हुने एमआरआईमा आधि घण्टा भन्दा बढी लाग्ने गरेकाे छ । त्यसले गर्दा बिरामीलाई थप समस्या हुन सक्ने भएर गर्न नसकिएकाे झाले वताए । हाल  कुनै पनि एमआर आई गर्न नसकिएकाे उनले वताए ।

चाइनाकाे युनाईटेड इमेज कम्पनीबाट खरिद गरिएकाे एमआरआई मेसिनकाे बाकी रहेकाे २० प्रतिशत रकम भुक्तानी नहुँदा मेसिनमा देखिएकाे समस्या समाधान नगरेकाे नारायणी अस्पतालका मेसु डा. चितरन्जन साहले वताए ।

उनले भने “अहिले वारेन्टी पेरियडमा रहेकाे मेसिनकाे सम्पुर्ण जिम्मेवारी खरिद गरिएकाे कम्पनीकाे छ । डलरकाे रेट अनुसार खरिद गरिएकाे मेसिनकाे बाकी रहेकाे २० प्रतिशत रकम हाल डलरकाे रेट बढेका कारण भुक्तानी गर्न नसकिएर कम्पनीले मेसिनमा देखिएकाे समस्या समाधान नगरिदिएकाे हाे ।”

मेसु डा. साहले अपुग रकम स्वास्थ्य मन्त्रालयसंग माग गरिएकाे वताए । उनले मन्त्रालयमा पनि बजेट अभाव रहेकाेले अगामी बर्षकाे बजेटमा अपुग रकम राख्ने मन्त्रालयले अश्वासन दिएकाे वताए ।

नारायणी अस्पताल बिकास समितिका अध्यक्ष धिरज गुप्ताले पनि एमआरआई मेसिन खरिद गरिएकाे कम्पनीको बाकी रहेकाे भुक्तानी गर्नु पर्ने रकम भुक्तानी गर्न नसकेर समस्या भएकाे वताए । उनले डलरकाे रेट बढेर अपुग भएकाे रकम पठाउन स्वास्थ्य मन्त्रालयमा पहल भइरहेकाे जानकारी गराए  ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here