34.6 C
Birgunj
Homeसमाचारस्थानियमहुवन स्वस्थय चौकी र एकडर्वा ६ मा १८८ जना गर्भवती महिलाहरुलाई पोसिलो...

महुवन स्वस्थय चौकी र एकडर्वा ६ मा १८८ जना गर्भवती महिलाहरुलाई पोसिलो युक्त खाने सामग्री वितरण

- Advertisement -spot_img

बीरगन्ज,१० फागुन । बहुक्षेत्रीय पोषण योजना कार्यक्रम अन्तरर्गत पर्साको सखुवा प्रसौनी गाउँपालीकाले आज एक कार्यक्रमको बिच सखुवा प्रसौनी गाउँका वडा नम्बर ५ महुवनमा रहेको स्वस्थय चौकी को प्राँगणमा ९० जना गर्भवती महिला र वडा नमबर ६ एकडारवा मा ९८ जना गरी जम्मा १८८ जना गर्भवती महिलाहरुलाई पोसिलो खानाको लागी पानीबाट मात्रै त्यार गरी पिठो र खिर बनाएर खाने तयारी सामग्री २–२ पाकेटको झोला बितरण गरिएको छ ।
सो कार्यक्रमा वडा नम्बर ५ को वडा अध्यक्ष रुपलाल यादवको अध्यक्ष्तामा सम्पन भएको थियो । कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि गाउँपालीका प्रमुख प्रदिप जैसवाल , गा० पा० सवास्थ्य साखा इन्र्चाज देवनाथ साह कानु , सुचना प्रविधिक भोजेन्द्र चौधरी , बहुक्षेत्रीय पोषण योजना कार्यक्रमको सिता क्षेष्ठ ,लगायतका ब्यक्तिहरुको सहभागीता रहेको थियो ।

भने कार्यक्रमा बोल्दै मेयर जैसवालले पालिकाको विकास रोड र नालामा सिमित नभई शिक्षा, स्वास्थ्य ,रोजगार,सँचार,लगायत बच्चा को शारिरिक र मानसिक बिकास आमाको गर्भबाट नै शुरुहुने भएको कारणले पोसिलो आहार जरुरी छ ।

पालीका भित्रका महिलाहरुले बच्चा जन्माउदा , स्वास्थय चौकी बाट ५ किलो दाल ,५ किलो तेल र यातायात खर्च गाउँपालीका बाट दिन गरेको बताएका हुन ।

Stay Connected
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Must Read
सम्बन्धित खबर

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here